TYAB http://tohum.org.tr Tohum Yetiştiricileri Alt Birliği Fri, 09 Nov 2018 08:48:07 +0000 tr-TR hourly 1 ATAMIZI SAYGIYLA ANIYORUZ http://tohum.org.tr/atamizi-saygiyla-aniyoruz/ Fri, 09 Nov 2018 08:47:20 +0000 http://tohum.org.tr/?p=3041 Cumhuriyetimizin kurucusu “Milli Ekonominin Temeli Ziraattır” sözü ile Tarımın önemine dikkat çeken Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ‘ü Saygı, Minnet ve Rahmetle Anıyoruz.

Yönetim Kurulu Adına
Başkan
Hacı Ömer GÜLER

]]>
TÜRKTOB’un Düzenlediği Eğitimler Hakkında Duyuru http://tohum.org.tr/turktobun-duzenledigi-egitimelr-hakkinda-duyuru/ Mon, 05 Nov 2018 10:36:59 +0000 http://tohum.org.tr/?p=3037 read more →]]> SEKTÖREL EĞİTİM SEFERBERLİĞİ BAŞLADI

Türkiye Tohumcular Birliği (TÜRKTOB) 10 farklı konuda eğitim programı düzenliyor.

Tohumculuk Sektörü Ulusal Strateji Geliştirme Projesi kapsamında Birliğimizin 2018 Eylem Planı’ında yer alan ortak eğitim programlarının oluşturulması ve uygulanması çalışmalarına başlanmıştır.

Alt Birliklerimizden gelen talepler doğrultusunda belirlenen konularda düzenlenen eğitim programları Alt Birlik Üyeleri ve çalışanlarına yöneliktir.

Eğitimlere katılmak isteyen Alt Birlik çalışanları ve üyelerinin aşağıdaki linkleri kullanarak müracaat etmesi gerekmektedir. 

Müracaatlar, eğitimin yapılacağı günden 45 gün önce sona erecektir. Sonraki müracaatlar dikkate alınmayacaktır.

Bir defada eğitime alınacak kişi sayısı eğitim programına göre değişebilmektedir. Maksimum sayıdan daha fazla müracaat olduğu takdirde müracaat tarihinin önceliği esas alınacak, diğer istekliler için daha sonraki tarihlerde aynı konuda eğitim programı düzenlenecektir.

Eğitimler, Latanya Otel’de (Büklüm Sk. No:1 06660 Kavaklıdere/Çankaya/Ankara) yapılacaktır.

Katılımcılar konaklama ve günlük 50 TL olarak belirlenen katılım ücretini kendileri ödeyecektir. Konaklama bedelinin eğitim tarihinden en geç 20 gün önce ödenmesi, dekontun   müracaat son tarihine kadar gönderilmesi gerekmektedir. (Aşağıdaki bulunan online kayıt linklerinde hesap numarası ve otomatik dekont gönderim mönüsü mevcuttur.)

Katılımcıların belirtilen otelde kalma zorunluluğu yoktur, ancak konaklamasını farklı yerde yapacak olan kursiyerlerin müracaat sırasında bildirmesi gerekmektedir.

 

TEMEL VE İLERİ SATIŞ TEKNİKLERİ EĞİTİMİ (23-24 OCAK 2019 – 2 GÜN)

(EĞİTİM PROGRAMI)    (ONLINE KAYIT)

 

NLP-TEMEL SATIŞ, ETKİLEME VE İKNA TEKNİKLERİ EĞİTİMİ (12-13 ŞUBAT 2019 – 2 GÜN)

(EĞİTİM PROGRAMI)    (ONLINE KAYIT)

 

TEMEL DIŞ TİCARET EĞİTİMİ (11-12 MART 2019 – 2 GÜN)

(EĞİTİM PROGRAMI)    (ONLINE KAYIT)

 

TİCARİ İSTİHBARAT VE HEDEF PAZAR EĞİTİMİ (19-20 ŞUBAT 2019 – 2 GÜN)

(EĞİTİM PROGRAMI)    (ONLINE KAYIT)

 

KURUMSALLAŞMA EĞİTİMİ (13 MART 2019 – 1 GÜN)

(EĞİTİM PROGRAMI)    (ONLINE KAYIT)

 

HUBUBATTA TESCİL VE ÜRETİM İZİNİ BAŞVURU DOSYASI HAZIRLAMA EĞİTİMİ  (22 OCAK 2019 – 1 GÜN)

(EĞİTİM PROGRAMI)    (ONLINE KAYIT)

 

MISIR VE AYÇİÇEĞİNDE TESCİL VE ÜRETİM İZİNİ BAŞVURU DOSYASI HAZIRLAMA EĞİTİMİ (21 ŞUBAT 2019 – 1 GÜN)

(EĞİTİM PROGRAMI)    (ONLINE KAYIT)

 

MEYVE VE SEBZEDE TESCİL VE ÜRETİM İZİNİ BAŞVURU DOSYASI HAZIRLAMA EĞİTİMİ (14 MART 2019 – 1 GÜN)

(EĞİTİM PROGRAMI)    (ONLINE KAYIT)

 

TÜBİTAK AR-GE PROGRAMLARINA PROJE HAZIRLAMA EĞİTİMİ (30-31 OCAK 2019 – 2 GÜN)

(EĞİTİM PROGRAMI)    (ONLINE KAYIT)

 

TAGEM AR-GE DESTEK PROGRAMINA PROJE HAZIRLAMA EĞİTİMİ  (1 ŞUBAT 2019 – 1 GÜN)

(EĞİTİM PROGRAMI)    (ONLINE KAYIT)

]]>
29 Ekim Mesajı http://tohum.org.tr/29-ekim-mesaji/ Fri, 26 Oct 2018 11:35:06 +0000 http://tohum.org.tr/?p=3031 Sayın Tohum Yetiştiricisi Üyelerimiz,

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 95. Yılını kutlar bu vesile ile sağlıklı, bol bereketli günler dileriz.

Tohum Yetiştiricileri Alt Birliği

Yönetim Kurulu Adına

Başkan

Hacı Ömer GÜLER

]]>
İSTİŞARE TOPLANTIMIZ HAKKINDA http://tohum.org.tr/istisare-toplantimiz-hakkinda-web-sayfasi-haberi-yazisi/ Fri, 26 Oct 2018 06:55:42 +0000 http://tohum.org.tr/?p=3020 read more →]]> Tohum Yetiştiricileri Alt Birliği (TYAB) Yönetim Kurulunun 17 Ekim 2018 tarihinde yapılan Yönetim Kurulu toplantısında tüm organ temsilcilerinin katılımıyla istişare toplantısı yapılması kararlaştırılmıştır.

18 Ekim 2018 tarihinde Ankara’da Yönetim, Denetim, Disiplin ve Hakem Kurulları ile TÜRKTOB temsilcileri ve Alt Birlik personellerimizin katılımıyla bir toplantı düzenlenmiştir. Toplantıda Yönetim Kurulu Başkanımız sunum yapmış, Alt Birliğimizin icraatlarını ve projelerini anlatmış, katılımcıların görüşlerini ve önerilerini almıştır. Özellikle “ Uygulamalı Çiftçi Eğitim Merkezi Projesi”  konusunda ayrıntılı bilgi vermiş ve önemini vurgulamıştır. Çiftçilerin daha bilinçli üretici olmalarına katkı sağlamak, tarımsal üretimden ve pazarlamaya kadar yapılan tüm faaliyetleri kapsayan bir eğitimin eksikliğini ifade etmiştir.

Bu proje ile; tarımsal işletme mantığıyla faaliyet gösteren, yenilikçi, çiftçi yerine üretici olma bilinciyle profesyonel üreticiliğe geçebilen ve meslek örgütlerinin katkılarıyla üretim planlaması yapabilen üreticilerin yetiştirilmesi sağlanacaktır. Bu projeni gerçekleştirilmesi için “ Bakanlığımız, Sivil Toplum Kuruluşları ve Üniversiteler ” ile yapılan görüşmeleri anlatmış ve olumlu tepkiler alındığını ifade etmiştir. Toplantımız iyi dilek ve temennilerle son bulmuştur.

 

Tohum Yetiştiricileri Alt Birliği

Yönetim Kurulu Adına

Başkan

Hacı Ömer GÜLER

IMG_0010 IMG_0012 IMG_0013 IMG_0015 IMG_0017 IMG_0018 IMG_E0024

 

 

]]>
Ziyaretler http://tohum.org.tr/ziyaretler/ Mon, 22 Oct 2018 12:24:45 +0000 http://tohum.org.tr/?p=3009 read more →]]> Alt Birliğimiz Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Hacı Ömer GÜLER ve Yönetim Kurulu Üyelerimiz ile Ekim ayı içerisinde; Tarım ve Orman Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanı Sayın Oruç Baba İNAN, Eğitim ve Yayın Daire Başkanı Sayın İsa SERTKAYA, Türkiye Ziraat Odaları Birliği Başkanı Sayın Şemsi BAYRAKTAR ayrıca Tarım Eski Bakanımız Sayın M. Mehdi EKER , Milli Eğitim Bakanı Eski Yardımcısı halen Milletvekili Sayın Orhan ERDEM, Tohum Sanayicileri ve Üreticileri Alt Birliği (TSÜAB) Eski Başkanı halen Milletvekili Sayın İlhami Özcan AYGUN  makamlarında ziyaret etmişlerdir.

Yönetim Kurulu Başkanımız Alt Birliğimiz faaliyetleri hakkında bilgi sunulmuş olup Tohum Yetiştiricilerimizin sorunları ve problemleri aktarılmıştır. Özelikle hububat ekimlerinin yapıldığı şu günlerde kimyevi gübre fiyatlarının çok yüksek olduğu vurgulanmış ve üreticilerin bu konuda daha fazla desteklenmesi gereği anlatılmıştır. Bunun yanında, Tohumluk yetiştiricilerin üretim maliyetlerinin; tarla kontrolleri, farklı çeşit temizliği vb. konularda fazla oluşu nedeniyle normalde çiftçilere uygulanan desteklemelerin Tohum Yetiştiricilerine daha fazla olarak uygulanmasının önemi izah edilmiştir. Bu şartlarda Tohumculuğun daha da artacağı ve Ülkemiz ekonomisine olumlu katkı sağlayacağı belirtilmiştir.

Bu konuların yanında Alt Birliğimizin “Uygulamalı Çiftçi Eğitim Merkezi” projesinden söz edilmiştir. Bu sayede daha uzman daha profesyonel Tohumculuk Yetiştiricisi oluşturulması hedeflenmekte olduğu belirtilmiştir. Bu konuya ilişkin görüştüğümüz makamlarımızın  “ faydalı bir proje olduğunu, Ülkemizde buna ihtiyacın olduğu vurgulanmış ve desteklediklerini ” belirtmişlerdir. Ziyaretlerimiz karşılıklı işbirliğimizin geliştirilmesi, iyi niyet, güzel duygu ve düşünceler tamamlanmıştır.

1 No
2 No
3 No
4 No
5 No
6 No

]]>
Tarmakbir http://tohum.org.tr/tarmakbir/ Mon, 22 Oct 2018 12:09:39 +0000 http://tohum.org.tr/?p=3006 read more →]]> Türk Tarım Alet ve Makineleri İmalatçıları Birliği ( TARMAKBİR ) Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Şenol Önal Alt Birliğimize Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Hacı Ömer GÜLER’ inde hazır bulunduğu Ekim 2018 Ayı içerisinde ziyaret etmişlerdir. Yönetim Kurulu Başkanımız ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek Alt Birliğimiz faaliyetleri hakkında bilgi sunmuşlar ve Tohum Yetiştiricilerimizin sorunları ve problemleri aktarılmıştır. Tohumluk üretimimizin artmasının Ülkemiz ekonomisine olumlu katkı sağlayacağı belirtilmiştir.

Ayrıca tarımımızın yeni teknoloji ve tarımsal mekanizasyon uygulamalarında olması gereken yerde olmadığını ve daha da geliştirilmesi gerektiğini belirtmişlerdir.

Bu konuların yanında Alt Birliğimizin özenerek üzerinde durduğu ve önemli bir proje olan “Uygulamalı Çiftçi Eğitim Merkezi” projesinin amaç ve hedefleri ifade edilmiştir. Bu sayede daha uzman daha profesyonel Tohumculuk Yetiştiricisi oluşturulması hedeflenmekte olduğu belirtilmiştir.

Sayın Şenol ÖNAL Beyde TARMAKBİR hakkında bilgiler sunmuşlardır. Ayrıca Uygulamalı Çiftçi Eğitim Merkezi Projemizin “ faydalı bir proje olduğunu, Ülkemizde buna ihtiyacın olduğunu vurgulamış ve TARMAKBİR olarak işbirliği yapılabileceğini ” belirtmişlerdir.

]]>
DUYURULAR http://tohum.org.tr/4102018-duyurular/ Thu, 04 Oct 2018 13:12:09 +0000 http://tohum.org.tr/?p=2995 read more →]]> DUYURU 1: 

Sayın Tohum Yetiştiricisi Üyelerimiz,

Firmalar ile sözleşmeli tohumluk üretiminiz kapsamında; Firma ile aranızda yapılan sözleşmenin bir fotokopisinin alınmasını rica eder bu vesile ile sağlıklı, bol bereketli günler dileriz.

Tohum Yetiştiricileri Alt Birliği

Yönetim Kurulu Adına

Başkan

DUYURU 2: 

Sayın Tohum Yetiştiricisi Üyelerimiz,

Firmalar ile sözleşmeli tohumluk üretiminiz kapsamında; Sözleşmelerde “ İhtilafların Çözümü ” maddesine “ TÜRKTOB Hakem Heyeti ” ibaresinin yazılmasını talep etmenizi rica ederiz. Bu sayede ihtilaflarda süre olarak uzun ve masraflı yargı yolundan önce ihtilafların çözümü kolaylaşmış olacaktır. Bu vesile ile sağlıklı, bol bereketli günler dileriz.

Tohum Yetiştiricileri Alt Birliği

Yönetim Kurulu Adına

Başkan

Hacı Ömer GÜLER

 

]]>
Bügem Genel Müdürlüğü Ziyareti http://tohum.org.tr/bugem-genel-mudurlugu-ziyareti/ Wed, 26 Sep 2018 09:20:08 +0000 http://tohum.org.tr/?p=2990 read more →]]> Alt Birliğimiz Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Hacı Ömer GÜLER ve Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Sayın Miktat OLGUN tarafından 21 Eylül 2018 Cuma günü, Bitkisel Üretim Genel Müdürü Sayın Fuat Fikret AKTAŞ Bey, Pancar Ekicileri Kooperatifleri Birliği PANKOBİRLİK Genel Müdürü Sayın Taner TAŞPINAR Bey, Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği Genel Müdürü Sayın Fahrettin POYRAZ Bey, Bitkisel Üretim Genel Müdür Yardımcısı Sayın Ahmet DALLI Bey, Bitkisel Üretim Tohumculuk Daire Başkanı Sayın Mehmet SIĞIRCI Bey,  Bitkisel Üretim Bitki Besleme ve Teknoloji Geliştirme Daire Başkanı Sayın Ali Metin KAYCIOĞLU Bey, makamlarında ziyaret edilerek Yeni göreve başlayanlara hayırlı olması dileklerinde bulunmuşlardır. Ayrıca Sayın Genel Müdürlerimize, Genel Müdür Yardımcılarımıza ve Daire Başkanlarımıza Alt Birliğimiz faaliyetleri hakkında bilgi sunulmuş olup Tohum Yetiştiricilerimizin sorunları ve problemleri aktarılmıştır. Özelikle hububat ekimlerinin yapıldığı şu günlerde kimyevi gübre fiyatlarının çok yüksek olduğu vurgulanmış ve üreticilerin bu konuda daha fazla desteklenmesi gereği anlatılmıştır. Bunun yanında, Tohumluk yetiştiricilerin üretim maliyetlerinin; tarla kontrolleri, farklı çeşit temizliği vb. konularda fazla oluşu nedeniyle normalde çiftçilere uygulanan desteklemelerin Tohum Yetiştiricilerine daha fazla olarak uygulanmasının önemi izah edilmiştir. Bu şartlarda Tohumculuğun daha da artacağı ve Ülkemiz ekonomisine olumlu katkı sağlayacağı belirtilmiştir.

Bu konuların yanında Alt Birliğimizin “Uygulamalı Çiftçi Eğitim Merkezi” projesinden söz edilmiştir. Bu sayede daha uzman daha profesyonel Tohumculuk Yetiştiricisi oluşturulması hedeflenmekte olduğu belirtilmiştir. Bu konuya ilişkin görüştüğümüz Genel Müdürlerimiz, Genel Müdür Yardımcılarımız ve Daire Başkanlarımız, “ faydalı bir proje olduğunu, Ülkemizde buna ihtiyacın olduğu vurgulanmış ve desteklediklerini ” belirtmişlerdir. Ziyaretlerimiz karşılıklı işbirliğimizin geliştirilmesi, iyi niyet, güzel duygu ve düşünceler tamamlanmıştır.

]]>
Kazakistan’da Tarımcılık Fuarı “KazAgro” ve Hayvancılık Fuarı ”KazFarm” düzenlenecektir http://tohum.org.tr/kazakistanda-tarimcilik-fuari-kazagro-ve-hayvancilik-fuari-kazfarm-duzenlenecektir/ Fri, 31 Aug 2018 11:26:12 +0000 http://tohum.org.tr/?p=2981 read more →]]> 24-26 Ekim 2018 tarihlerinde Kazakistan’da Tarımcılık Fuarı “KazAgro” ve Hayvancılık Fuarı ”KazFarm” düzenlenecektir

Kazakistan Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği tarafından 24-26 Ekim 2018 tarihlerinde Astana Şehrinde Kazakistan Cumhuriyeti Tarım Bakanlığı desteği ile düzenlenecek olan Tarım Fuarı “KazAgro” ve Hayvancılık Fuarında ”KazFarm” sektörel oturumlar, sunumlar ve ikili görüşmelerin yapılacağı bildirilmiştir. Bu organizasyonun Kazakistan- Türkiye ilişkilerinin derinleştirilmesi açısından önemli olduğu, tarım ve hayvancılık sektörleri temsilcilerinin davet edilmesinin önemli olduğu ifade edilmektedir.

İrtibat :  Project manager of IEC “ExpoGroup”- Abisheva Dinara

Tel: +7 727 391 1142 –  +7 701 958 2972

E-mail:office@expogroup kz

 

 

]]>
Milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlu olsun! http://tohum.org.tr/milletimizin-30-agustos-zafer-bayrami-kutlu-olsun-2/ Thu, 30 Aug 2018 06:00:07 +0000 http://tohum.org.tr/?p=2984 read more →]]> Vatan toprağını işgal eden düşmanları defettiğimiz Büyük Taarruz’un 96. Yılını kutluyoruz. Bugün gururluyuz ve cumhuriyetimiz, vatanımız için kıvançlıyız. Bizlere bu zaferi armağan eden Kurtuluş Savaşımızın Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve ordumuzun tüm mensuplarını rahmetle, anıyor, şehitlerimize ve gazilerimize Allah’tan rahmet diliyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle Tohum Yetiştiricileri Alt Birliği adına, tüm milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramını kutluyoruz.

Tohum Yetiştiricileri Alt Birliği

Yönetim Kurulu Adına

Hacı Ömer GÜLER

Yönetim kurulu Başkanı

]]>